Thajsko je krásná a turisticky hodně oblíbená země. Každý rok tam tam míří miliony lidí. Proto jsem sepsal krátký list toho co by vám v Thajsku nemělo uniknout.

1. Projížka po železnici smrti

Návštěva mostu přes řeku Kwai je oblíbeným turistickým výletem v Bangkoku, bohužel snad všechny takové výlety končí jen u samotného mostu v Kanchanaburi. Přitom projížďka po železnici smrti až do Nam Toku je mnohem lepším a autentičtějším zážitkem, který vás vyjde doslova na pár bathů. To si prostě nesmíte nechat ujít. Více se o železnici smrti dočtete v samostatném článku.

Thajsko
Železnice smrti

2. Výhled Bayioke Sky Tower v Bangkoku

Bayioke Sky Tower je nejvyšší budovou v Bangkoku a zároveň nejvyšší budovou celého Thajského království. Vstup na věž není nijak předražený a v rámci vstupenky dostanete i pivo, víno nebo míchaný drink podle výběru. A samozřejmě ten výhled je prostě nezapomenutelný. Doporučuji vyrazit navečer a užit si západ slunce.

Bayike Sky Tower
Bayike Sky Tower

3. Bývalé hlavní město Ayutthaya s nádhernými chrámy

Ayutthaya se nachází přibližně 2 hodiny severně od Bangkoku a dostat se tam můžete jak vlakem, tak autobusem či minibusem s kapku zběsilým řidičem. Tak či tak se to vyplatí. Chrámy v Ayutthaya stojí za to vidět a nasát atmosféru dávného Siamského království.

Chrámy v Ayutthaya
Chrámy v Ayutthaya

4. Baťůřkářská Mekka Khao San Road

Tohle je taková klasika, kterou vám doporučí asi všude. Sice tam narazíte na víc turistů než thajců a možná vás nějaký tuk tukář na cestě tam natáhne o pár bathů, neb jste bohatý turista, ale i tak se to vyplatí. Když si budete potřebovat koupit nějaké věci na své další cestování Khao San je pro to výborným místem.

Bangkok - Khao San Road
Bangkok – Khao San Road

5. Jízda na skútru

A to nejlepší nakonec. Půjčte si skútr a jeďte se projet! Někam, kamkoli, to je prostě jedno. Můžete tak snadno objíždět turistické památky či vyrazit za město třeba na sloní farmu. My jsem takto objeli Hua Hin i Ayutthaya. Se skútrem se vám v Thajsku dostává neskutečné svobody, kterou jinak prostě nezískáte. Půjčovné na den vás vyjde s helmami přibližně na 250 Kč. Tip na závěr: v některých půjčovnách budou chtít vaše doklady jako zástavu. Buď jim dejte nějaký bezcenný, jako kartičku na autobus, nebo je nechte doklad okopírovat. Nikde doklady nikde nenechávajte!

Hua Hin - náš zánovní skůtr
Hua Hin – náš zánovní skůtr

 

.. a mnohé další. Thajsko toho nabízí opravdu mnoho a většina míst a služeb je optimalizovaná pro turisty. Zkusit můžete třeba i návštěvu sloní farmy s koupelí v řece Kwai, krmení slona banány nebo džungli v Chang Mai. Samozřejmě stojí za zmínku i ostrovy na jihu, ale to už je na jednu dovolenou trochu moc.

Reklamy